Anasayfa / Dünya'dan Spor / Yılın takası!

Yılın takası!

Avrupa'da yılın takası! Barcelona'nın Neymar aşkı bitmiyor

Corona virüsü nedeniyle gelirlerinde ciddi bir azalma yaşayan Barcelona, Neymar transferinden de vazgeçmiyor. İspanyol devi; Messi, Suarez ve Neymar üçlüsünü yeniden bir araya getirmek için Griezmann’ı takasta kullanma kararı aldı.

La Liga ekibi Barcelona, gelecek sezon Lionel Messi, Luis Suarez ve Neymar üçlüsünü yeniden bir araya getirmekten vazgeçmiyor. Corona virüsü pandemisi nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Barcelona, takas formülünü devreye almayı planlıyor.

İspanyol basınından Diario Sport’un haberine mali sorunlarla karşı karşıya kalan Barcelona, Neymar transferi için farklı arayışlara geçti. Sezon sonu Neymar’ı kadrosuna katmaya kararlı olan Barcelona, Paris-Saint Germain’e Antoine Griezmann takasını da teklif edecek.

 

PLANLAR TUTMADI

Katalanlar, FİFA’nın transfer mevzuatındaki 17. maddedeyi kullanarak Neymar’ı tazminat yoluyla transfer etmeyi planlıyordu. Ancak Barcelona, dünyada yaşanan son gelişmelerden sonra Neymar transferinde 180 milyon Euro’ya denk gelen tazminat bedelini ödeme fikrinden vazgeçti.

YILIN TAKASI

Yeni bir strateji belirleyen Katalanlar, Neymar için PSG’ye yapacağı bonservis teklifine Antoine Griezmann takasını ekleyecek. Corona virüsü salgınının etkilediği futbol ekonomisinde yüksek bonservisler ödemeyi düşünmeyen Barcelona, Neymar hedefinden de vazgeçmeyecek

.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir