Anasayfa / Dünya'dan Spor / UEFA’dan kulüplere büyük yardım! 

UEFA’dan kulüplere büyük yardım! 

UEFA, 55 ülke federasyonuyla video konferans gerçekleştirdi ve corona virüs salgını sonrası alınan kararları açıkladı. Milli takımlara oyuncu gönderen 55 üye ülkeden 676 kulübe toplam 70 milyon euro’luk ödemenin yapılacağını ve destek olunacağını duyurdu.

SON DAKİKA! UEFA'dan kulüplere büyük yardım! 676 kulübe 70,4 milyon euro'luk ödeme

UEFA, yeni tip coronavirüs (Kovid-19) salgınının oluşturduğu ekonomik problemler nedeniyle, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemleri ve Uluslar Ligi’ne oyuncu gönderen takımlara 70,4 milyon euro ödeme yapacağını açıkladı. UEFA’dan yapılan açıklamada, 2018-2020 tarihlerinde Avrupa’nın milli takımlar düzeyindeki turnuvalarına futbolcu gönderen 55 üye ülkenin 676 kulübüne ödeme yapılacağı duyuruldu.

Açıklamada, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nin play-off’ları tamamlandığında verilmesi gereken ücretlerin de şimdiden verileceği aktarıldı. UEFA’nın yapacağı 70,4 milyon avroluk ödemenin 50 milyon avrosunu play-off’lara katılmayan 39 ülkeye oyuncu gönderen takımlara, 17,7 milyon avrosunu play-off’lara katılan 16 ülkeye oyuncu gönderen kulüplere, 2,7 milyon avrosunu ise sonbaharda oynanacak play-off’lara oyuncu gönderecek takımlara yapılacağı belirtildi.

UEFA’nın kulüplere 200 milyon avro ayırdığı, kalan yaklaşık 130 milyon avroluk bölümün de 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2020) katılan milli takımlara futbolcu gönderen takımlara yapılacağı bildirildi.

Çok önemli kararların alındığı toplantıdan önemli notlar şu şekilde:

*Milli takımlarına oyuncu gönderen 55 üye ülkeden 676 kulübe 70 milyon euroluk ödeme yapılacak. 

*Ligler en geç Haziran ayında başlamalı. Play-off oynatmak isteyen ülkeler ise bunu 27 Mayıs tarihine kadar bildirmeli.

*Krizden dolayı sezonu oynatamayan ve mevcut haliyle tescil eden ya da iptal eden ülkelerin Avrupa Kupaları bileti alacak takımları “sportif başarı” kıstasıyla belirlenecek ve bu da “en son puan durumu”ndaki sonuçla olacak

*Avrupa Kupaları için iddia edildiği gibi bir “Wild Card” ya da “UEFA puanına göre kupalara alım” uygulaması olmayacak.

*Kadınlar 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası 2022’ye erteledi. Turnuva 6-31 Temmuz 2022’de yapılacak. 

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir