Anasayfa / Genel / Trabzonspor’da şok ayrılık!

Trabzonspor’da şok ayrılık!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu Ünal Karaman ile ayrılık sürecini ilk kez TRT SPOR’da yayınlanan Gündem Futbol programında açıkladı. Ağaoğlu, Ünal Karaman’ın ayrılığı kafasına koyduğunu ifade etti.

“Puan kayıplarından sonra hocayla alakalı olarak eleştiriler yapıldığında, genel kurulda divan kurulunda ve çeşitli basın yayın organlarında ifade ettiğim bir şey vardı. Kulüpte yaşanan her türlü olumsuzluğun tek sorumlusu benim. Hoca yanlış bir taktik uyguladıysa, herhangi bir futbolcu pas hatası yaptıysa da yönetimsel anlamda bir sorun olduysa bunun da sorumlusu benim dedim. Hocamızın veya futbolcularımızın üstünde baskı ve olumsuzluk oluşturmayalım dedim.”

“Benim ifadelerim hiçbir şekilde Ünal Karaman’ı hedef alan ifadeler değildi”

“Oynanan kötü futbolun da sorumlusu benim, futbolcunun hatasının da sorumlusu benim” dediğim yerde hocamız eleştiriyi üzerine alınmış.Benim ifadelerim hiçbir şekilde Ünal Karaman’ı hedef alan ifadeler değildi. Ünal hoca benim ailemden daha fazla zaman geçirdiğim insan. Bazen duygusal olup insan bu tür şeyler içerisine girebiliyor.”

“Ünal hoca ayrılmayı kafasına koymuştu”

Özellikle puan kayıplarından sonra duygusallığa kapılan bir yapısı vardı. Geldiğimiz noktada Ünal hoca ayrılmayı kafasına koymuştu. Karşılıklı konuşarak yollarımızı ayırdık. Yeni teknik direktörün kim olacağına dair açıklama yapan Ağaoğlu, Bu konuyla ilgili medyada bilgi kirliliği var. An itibarıyla Trabzonspor’un gündeminde herhangi bir teknik direktör yok. Kimsenin endişesi olmasın, bu mücadele kaldığı yerden devam edecek. Mevcut halimizle devam ediyoruz, bu sorumluluğu kaldırabilecek bir yönetim kurulu görevinin başında. Trabzonspor’un yükünü kaldıracak hocayı bulmak o kadar kolay değilş. Bu akşam yapacağımız toplantıda bu konuyu ele alacağız. Kurduğumuz yapı, eksilmelerle kolay kolay potansiyel kaybedecek bir yapı değil. Divan Kurulu Başkanımız ve Genel Sekreterimiz, Ünal Karaman ile görüştü kendisi devam etmek istemediğini ifade etmiş”

 “Ailemle geçirdiğim zamanın 2-3 katı fazlasını hocamızla geçiriyordum”

“Ünal Karaman bu kulübün bulunduğu noktadan farklı noktalara taşımak için mücadele ettiğimiz bir insandı. Ailemle geçirdiğim zamanın 2-3 katı fazlasını hocamızla geçiriyordum. Kulübü bulunduğu noktadan daha farklı noktalara taşımak için birlikte mücadele ettiğimiz bir insandı. Başkan-hoca ilişkisi olarak nitelendirmek doğru olmaz. Uzun süren bir beraberliğimiz vardı. Birbirimizi belirli noktalarda anladığımızı tahmin ediyordum. Bu kadar yakın işbirliği içerisinde olan bir birlikteliğin sona ermesi, kolay değil. Kırgınlık var mı derseniz, hayal kırıklığı var.”

“Hayal kırıklığım var ve canım acıdı”

“Ünal hocanın açıklamaları Ahmet Ağaoğlu’na yapılmış bir şey değil. Burada Trabzonspor Kulübü Başkanı sıfatıyla olaya baktığımız zaman hayal kırıklığı söz konusu. Canım acıdı. Ama şunu söyleyeyim. Kulübün doğruları, şahısların doğrularının her zaman önünde gelir. Çünkü bize de yüklenmiş olan bir sorumluluk var. Ünal Karaman benim işine ve kişiliğine saygı duyduğum bir insan ancak hayal kırıklığım var ve canım acıdı. Bunun üzerine daha fazla gitmek hem hocaya hem Trabzonspor’a zarar verir. Açıklamalar ne olursa olsun gelmiş olduğumuz noktada her iki tarafın da almış olduğu karara saygı duymak ve sağduyulu olmak hepimizin görevidir. Herkesin içi rahat olsun. Başkanı, teknik direktörü veya herhangi bir futbolcuyu içerisinden alsanız da Trabzonspor yoluna devam eder. Oluşturduğumuz kulüp yapısı ile şartlar ne olursa olsun Trabzonspor gücünden bir şey kaybetmez. Mücadelemize çok daha hırslı ve güçlü olarak kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

“Biz neyin ne olduğunun farkında olan insanlarız”

“Büyük takımlar, büyük kurumlar hiçbir zaman kişilerle kail değillerdir. Hatırlanacağı üzere bir Malatyaspor maçı yaşadık. Biz neyin ne olduğunun farkında olan insanlarız. Orada hocamıza karşı yapılan bir şeyler vardı. Hocamızı istifa noktasına kadar getirdi ve kendisi istifa etmenin en doğru şey olacağını söyledi. Biz de kendisine ‘Hocam sen sakin ol, biz her şeyin farkındayız’ dedik ve gereğini yaptık.Hiç kimse Trabzonspor’dan üstün değildir buna başkan olarak ben de dahilim. Özel telefonuma tehdit ve hakaret içerikli bazı mesajlar geldi. Kimsenin hakaret etme hakkına sahip olmadığını söylemek istiyorum.”

 

Kaynak: TRT SPOR

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir