Anasayfa / Dünya'dan Spor / Tianjin Tianhai bedelsiz satılıyor

Tianjin Tianhai bedelsiz satılıyor

Koronavirüs nedeniyle binlerce kişinin yaşamını yitirdiği ve hayatın her alanında büyük problemler yaşanan Çin’de, Süper Lig kulüplerinden Tianjin Tianhai bu sıkıntıların yanı sıra yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle de zor günler geçiriyor
Mavi beyazlı kulübün yaşanan ekonomik problemlerin çözümü adına bedelsiz olarak satışının planlandığı açıklandı.
Tianjin Tianhai, yetkililerince yapılan açıklamada: “Artık son derece kritik bir noktaya gelmiş bulunuyoruz ve Çin Süper Ligi’ndeki varlığımızı sürdürebilmek adına zor bir karar vermek zorunda kaldık. Şu anda kulübü bedelsiz olarak devretmeye hazırız” denildi.
Kulübün mevcut sahibi olan Tianjin Futbol Birliği, kulübü geçtiğimiz yıl eski sahibinin yaşadığı yolsuzluk ve dolandırıcılık suçlaması sebebiye 9 yıl hapis cezası almasının ardından geçici olarak devralmıştı
Kulüp yöneticileri yerel basına yaptıkları açıklamada, yalnızca ekonomik olarak yeterli güce sahip ve kulübün borçlarını ödeyebilecek imkanlara sahip alıcılar ile görüşüleceği belirtildi. Çin basınına göre mavi beyazlı ekibin toplam borcu yaklaşık olarak 145 milyon dolar seviyelerinde bulunuyor.
2019 yılı sonunda yapılan bir değerleme çalışmasına göre de Tianjin Tianhai’nin piyasa değeri 99 milyon dolar olarak ölçülmüş durumda.
Kulübün bedelsiz satışı için ise son tarih çin futbol federasyonuna gerekli finansal belgelerin tesliminin son günü olan 14 Mart olarak belirlendi.
Eğer 14 Mart tarihine kadar kulüp borçlarını ödeyebilecek güçte bir yatırımcı bulamazsa, gerekli finansal şartları sağlayamayacak ve Çin Futbol Federasyonu’ndan lige katılım onayı alamayacak.
Öte yandan mavi beyazlı kulüpte yaşanan maddi sıkıntılar sebebiyle son transfer döneminde 13 futbolcu kulüpten ayrılmış durumda.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wesley Sneijder, Hollanda 2. Lig ekibi Den Bosch’u satın alacak

Galatasaray’ın eski futbolcusu Wesley Sneijder, Hollanda 2. Lig ekiplerinden Den Bosch’u satın almak için görüşmelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir