Anasayfa / Bursaspor / “Taraftarlarımızdan coşkulu bir destek bekliyoruz”

“Taraftarlarımızdan coşkulu bir destek bekliyoruz”

Tecrübeli teknik adam, oyuncularının istekli görüntüsünden memnun olduğunu belirtirken, “Tabii ki eksiklerimiz var. İkinci yarıda daha agresif bir performansla şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz” dedi.

Hep birlikte başaralım
2 Ocak’ta ikinci yarı hazırlıkları için Antalya’ya giden Bursaspor’da hazırlıklar sürerken, önceki gün oynanan hazırlık maçında takımın Trabzonspor karşısındaki oyunu umut vaad ederken, Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, “Bu maçta oyuncularım istekliydi ama daha iyisi olacak” dedi. Antrenmanların oldukça güzel geçtiğini ifade eden tecrübeli teknik adam, “Gençlerle tecrübelilerin kaynaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Oyuncularımızın bizim karakterimizi öğrenmeleri için çaba gösteriyoruz. Trabzonspor maçında da bu yönde olumlu sinyaller aldık. Bizim isteklerimizi yerine getirdiler. Tabii ki eksiklerimiz var ancak bunları da gidereceğiz. Konyaspor maçıyla da kampımızı tamamlayacağız” dedi.

ŞAMPİYON OLMALIYIZ

İkinci yarıda sinerjisi yüksek daha agresif bir mücadele sergilemek istediklerini belirten İbrahim Üzülmez, “Oyuncularımızın daha yüksek sinerjili bir oyun sergileyebilmeleri için çalışıyoruz. Olması gereken bu. Kampta birbirimizi daha iyi tanıdık. Biz isteklerimizi onlara anlatıyoruz. Oyuncularımın büyük camiada olduklarını bilmeleri gerekiyor ve ona göre hareket etmelerini istiyoruz. Bursaspor büyük bir camia ve bizim şampiyon olmamız gerekiyor. Oyuncularım da camianın büyüklüğünü hissetmeli. Daha agresif olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

DAHA İYİ OLMALIYIZ

Oynanan oyunun herkesi memnun etmesi gerektiğini söyleyen Üzülmez, “Biz kaybetsek de alkışlanan bir oyun sergilemeliyiz. İlkyarının son haftasında oynadığı Hatay maçındaki performansımızın insanları mutlu ettiğini gördük. Trabzonspor maçındaki oyun da bizleri mutlu etti. Oyuncularım direktiflerimizi yerine getirmeye çalıştılar. Kora kor bir mücadele sergilediler. Ancak, bunun da üstüne çıkıp, taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

İkinci yarıda taraftar desteğine daha fazla ihtiyaçları olduğunun altını çizen İbrahim Üzülmez şu ifadeleri kullandı: “Biz taraftarımızdan coşkulu bir destek bekliyoruz. Alacağımız birkaç iyi sonuçla taraftarımızın da bize olan inancını artıracağımızı düşünüyorum. Onlardan takıma sahip çıkmalarını bekliyorum. Bursaspor, onların desteğiyle ayakta kalacaktır. İlkyarıda zaman zaman olan desteklerini ikinci yarıda daha fazla istiyoruz. Sonuçta hepimiz bu geminin içindeyiz. Biz bugün oluruz yarın olmayız ama Bursaspor her zaman olacak. İkinci yarıda şartlar ne olursa olsun bizi desteklesinler. Bursaspor armasını hep birlikte yukarı taşımak için mücadele edelim.”

HERKES TRANSFER İSTER

Transferi kendisinin de istediğini belirten Üzülmez, “Transferi her takım her teknik adam ister. Bu sadece bizim için geçerli değil. Ligdeki bütün takımlar bunun için çalışıyor. Görüşme halinde olduğumuz takıma katılmasını istediğimiz oyuncular var. Anlaşmaya yakın olduğunu isimler de. Ancak transfer bu dönemde kolay değil. Yönetimimiz bu konuda yoğun bir çalışma içinde. Başkanımız buraya geldi ve isteğimiz oyuncularla ilgili bir toplantı yaptık. Ancak dediğim gibi şu anda transfer dönem anlamında çok zor. İyi oyuncuların boşa çıkması kolay değil. Umarım düşündüğümüz oyuncuları takıma katarız” dedi.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir