Yeşil Beyazlılar ikinci yarı hazırlıkları için bugün güneye inecek.

ÜÇ İSMİ KAMPA GÖTÜRMÜYOR

Yeniden zirveye parolasıyla sezona merhaba diyen Bursaspor Süper Lig’e geri dönmek için önündeki 17 maçlık maratonun hazırlıklarını 2-11 Ocak tarihleri arasında Antalya Side’de sürdürecek. Yeşil Beyazlılar kamp çalışmaları kapsamında bugün Side’de toplanacak. Teknik direktör İbrahim Üzülmez’in belirlediği 28 kişilik kamp kadrosunda Igor, Iasmin Latovlevici ve Musa Araz yer almayacak.

OYUNCULARLA ADAPTE OLACAK

Bursaspor’da 9 gün sürecek Side kampında yeni teknik direktör İbrahim Üzülmez takımına adaptasyon sürecini tamamlayacak. Üzülmez aynı zamanda kafasındaki oyun sistemini futbolcularına aktaracak. Yeşil Beyazlılar Side’den taktik idmanların yanı sıra fiziksel ve kondisyona yönelik çalışmalarla ligin ikinci yarısına hazır olarak dönmeyi ve yeniden zirve hedefini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

GÖZLER GENÇLERDE

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez 28 kişilik kamp kadrosuna altyapıdan 6 ismi dahil etti. 2002 doğumlu stoper Ertuğrul Kurtuluş, 2001 doğumlu sağbek İbrahim Turan, 2001 doğumlu solbek Batuhan Toygar, 2001 doğumlu orta saha Ozan İsmail Koç, 2000 doğumlu kanat Tayfun Bebek ve 2001 doğumlu forvet Ba-tuhan Kör 9 gün boyunca İbrahim Üzülmez’den geçer not almak için mücadele verecek.

ATABERK’TEN MESAJ VAR

Bugün Side’de ligin ikinci yarısının hazırlıklarına başlayacak Bursaspor’da takımın genç kalecisi Ataberk Dadakdeniz Yeşil Beyazlı camia için yeni yıl mesajı yayınladı. Dadakdeniz, mesajında, “2020’nin hepimiz için sağlık, umut, sevinç ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Mutlu senelerimiz olsun büyük Bursaspor ailesi” ifadelerini kulandı.

HAMZAOĞLU VE GÜNEŞ’LE GİDİLMİŞTİ

Bursaspor Antalya Side’de son dönemde iki kamp gerçekleştirdi. Yeşil Beyazlılar ilk olarak teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde ligin ikinci yarısına Antalya’da hazırlanmıştı. Hamza Hamzaoğlu döneminde de yine devre arası kamp tercihini Side’den yana kullanan Yeşil Beyazlılar bu küçük Akdeniz ilçesinde çalışmıştı.

İKİ RAKİPLE HAZIRLIK

Bursaspor 9 gün sürecek Antalya kampında iki hazırlık maçı oynayacak. Yeşil Beyazlılar ilk hazırlık maçını 8 Ocak’ta Trabzonspor’la yapacak. Bursaspor kampın son gününde 11 Ocak’ta Konyaspor’la karşılaşacak ve ardından Bursa’ya dönecek.