Anasayfa / Genel / Süper Lig ne zaman başlayacak?

Süper Lig ne zaman başlayacak?

ŞİMDİ NE OLACACAK?

Türkiye Futbol Federasasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kulüpler Birliği’nin kararı doğrultusunda Süper Lig’i süresiz olarak durdurma kararı aldı. EURO 2020’nin de ileri bir tarihe ertelenmeinden dolayı fikstür açısından rahat bir dönemi değerlendirmeye alacak olan TFF Yönetimi, öncelikli olarak UEFA’nın tavsiye kararı doğrultusunda ligleri 27 Haziran 2020 tarihine kadar tamamlama kararı aldı.

TFF’NİN ÜÇ PLANI VAR

Koronavirüs salgınının kapsamı ve şiddeti ölçüsünde Süper Lig’in başlama tarihi için alternatif planlar yapan TFF Yönetimi, aşama aşama olacak şekilde üç plan belirledi.

PLAN HER HAFTA REVİZE EDİLECEK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, “Süper Lig’i 27 Haziran’a kadar tamamlamayı istiyoruz ancak önümüzde planlamalarımız var. Farklı fikstür planlamaları yaptık ve kulüplerimize de bu takvim hakkında bilgi vereceğiz. Ülkemizdeki koronavirüs gelişmeleri ve devletimizin iradesi ile beraber hafta hafta gelişmeleri değerlendireceğiz ve planlamımızı bu doğrultud sürekli revize edeceğiz” dedi.

İLK HEDEF; 17 NİSAN

Öncelikli olarak Süper Lig için belirlenen ilk takvim 17 Nisan. Milli Takım ile birleşen aranın ardından yaklaşık 4 hafta sonra bir değerlendirme daha yapacak olan TFF Yönetimi, 17 Nisan’da Süper Lig maçlarını başlatırsa ligin bitiş tarihini de 4 hafta ileriye atacak ve sezonu 14 Haziran Pazar günü sonlandıracak.

İKİNCİ HEDEF; 24 NİSAN

17 Nisan’da lig başlayamazsa TFF, ikinci planını devreye sokacak ve bu kez sezonu 24 Nisan’da sonlandırmak için çalışmalara başlayacak. Bu paralelde kulüpler ile sürekli iletişim halinde olacak olan TFF Yönetimi, haftalık bilgilendirme sistemi ile kulüpleri bilgilendirerek antrenman programlarının belirlenmesine yardımcı olacak. Ligler şayet 24 Nisan’da başlarsa, Süper Lig maçları haftada tek maç üzerinden oynanmaya devam edecek

8 MAYIS’TA BAŞLAR, 28 HAZİRAN’DA BİTER

TFF’nin bir diğer planı da ligleri 8 Mayıs’ta başlatmak. 17 ve 24 Nisan tarihleri olmazsa sezonu 8 Mayıs’ta başlatmak üzere program yapan TFF Yönetimi, bu program dahilinde devam ederse sezona 28 Haziran pazar günü nokta koyacak. Şayet tavsiye kararı doğrultusunda sezonun daha da erken bitirilmesi gerekirse, TFF Yönetimi kalan 8 haftanın 2’sinde hafta içi maçları koyacak ve süreyi 2 hafta daha öne çekecek.

 

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir