Anasayfa / Bursaspor / “Şampiyonluk için buraya geldim”

“Şampiyonluk için buraya geldim”

Tecrübeli futbolcu Eskişehirspor yenilgisinin herkes gibi kendilerini de üzdüğünü belirterek, “Bizler takımın şampiyon olması için savaşımızı sürdüreceğiz” dedi.

Geçen hafta Süper Lig lideri Sivasspor‘un formasıyla Ç. Rizespor‘a karşı hamle oyuncusu olarak sahaya çıkan Abdou Razack Traore bu hafta Bursaspor‘un başarısı için Eskişehirspor karşısında ter döktü.

Teknik direktör İbrahim Üzülmez‘in ilk 11’de görevlendirdiği tecrübeli futbolcu maçın analizini  yaptı. Traore, “Açıkça söylemek gerekirse kolay bir maç değildi. Çünkü Bursaspor büyük bir kulüp ve rakibimiz sahamızdan puanla ayrılmak istedi. Bize karşı iyi bir savaş verdiler. Önemli sayılabilecek üç puanı kaybettik. Şimdi yeni bir konsantrasyonla neyi yanlış yaptığımızı düşünmeliyiz. Bir sonraki maçtan nasıl üç puan alırız onu planlamalıyız. Ve bunun da devamını getirerek sezon sonunda nasıl şampiyon oluruz onu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

OBJEKTİF OLMAMIZ GEREK

Taraftarın desteğinin önemine değinen Traore, “Taraftarlar gerçekten inanılmazdı. Bursaspor taraftarını zaten daha önceden de çok iyi biliyordum. Onlar önünde kötü bir sonuç aldık. Onlara verdikleri destek için teşekkür ederim. Onlara sonraki maçlarda daha iyi sonuçlar almak için mücadelemizi sürdüreceğimizi söylemek isterim.” diye konuştu. Takımın şampiyonluk kupasını havaya kaldıracağına inandığını dile getiren tecrübeli futbolcu, “Bursaspor‘un şampiyon olmayı istemesi kadar normal bir şey olamaz. Bizler şampiyonluk için savaşımızı sürdüreceğiz. Ben şampiyonluk için buraya geldim. Objektif olmak gerekirse iyi bir sonuç almadık, iyi oynamadık. Ama halâ şampiyonluk için şansımız var. Bundan sonra şampiyonluğa ulaşmak için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir