Anasayfa / İGF Haber / Sakarya, çilek üretim alanı ile istihdam yaratıyor

Sakarya, çilek üretim alanı ile istihdam yaratıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Büyükşehir Belediyesi SERA A.Ş. marifetiyle Pamukova Bakacak Mahallesi’nde kurulan çilek üretim ve eğitim alanını ziyaret etti.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi SERA A.Ş.’nin faaliyetlerinden olan çilek üretim alanında üretim hakkında bilgiler alan Belediye Başkanı Ekrem Yüce, üretime katkısı olmasıyla çilek fidelerini toprakla buluşturdu. 
Başkan Yüce, alanın üreticiye eğitim amaçlı bir model olması için, ARGE çalışmaları için, Sera A.Ş. bünyesindeki çalışmalara katkı sağlaması ve tarımsal faaliyetleri çeşitlendirmemiz adına yaptıklerı bir tesis olduğunu belirtti. Aynı zamanda bu alanda civar köylerimizden vatandaşlarımızı istihdam ederek ekonomilerine katkıda bulunduklarını söyleyen Başkan Yüce, bölgenin sadece tarımsal alanda değil ekonomik alanında da kalkınmasını hızlandıracak projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.
Çilek üretiminde kadın istihdamına ağırlık verdiklerini de ifade eden Başkan Yüce, mahalle
ve köylerdeki kadın istihdamını arttırmak, kadınlarla ilgili çalışmaları daha da ileri
seviyelere götürmek ve onlara kooperatif kurma konusunda çok ciddi çalışmalar olduğunu kaydetti.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Murat Gerenli’den Lüleburgazspor antrenmanına ziyaret

Kırklareli’ne bağlı Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde antrenman yapan Lüleburgazspor’u …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir