Anasayfa / Bursaspor / Noyan’dan adaylık hazırlığı!..

Noyan’dan adaylık hazırlığı!..

Bursaspor Kulübü eski yöneticilerinden Timur Noyan’ın, yeniden aday olmak için çalışmalar yaptığı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş ile görüştükten sonra kararını vereceği öğrenildi.

23 Ağustos’ta ilk oturumu gerçekleşecek Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesi, Başkan aday veya adaylarının kimler olacağı merak edilirken, adaylık için çalışma yapan isimlerin sayısı günden güne artıyor.

Bursaspor Kulübü eski yöneticilerinden Timur Noyan‘ın, yeniden aday olmak için çalışmalar yaptığı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile görüştükten sonra kararını vereceği öğrenildi.

TİMUR NOYAN KİMDİR?

Berteks Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Noyan, 1972 yılında Türkiye’deki Tofaş-Fiat fabrikalarının kuruluşunda görev aldı ve İstanbul Setur Oto’da satış ve servis müdürlüğü yaptı. 1975 yılına kadar otomotiv sektöründe etkili olarak çalıştı. Daha sonra bayii, servis ve yedek parça organizasyonları yaptı.

1975 yılında kendi aile şirketi olan Berteks’i kurarak tekstil sektörüne geçiş yaptı. 1975-2012 yılları arasında tekstil sektöründe büyüyerek Avrupa, Amerika ve 3. Dünya ülkeleri ile ithalat-ihracatı geliştirdi. Hala buna bağlı grup şirketleri faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.1996-1998 sezonunda Bursaspor Kulübü‘nde yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. 1994 yılında Yeni Parti kurucu üyeliği ve Bursa il başkanlığı yaptı.

2005 yılında eski gözdesi olan otomotiv sektörüne dönüş yaparak Bursa ilinde 20.000 m² kapalı alan içerisinde satış, servis, yedek parça hizmeti sunan 15 yıllık tecrübeli ekibi ile Opel gibi General Motor markaları bayisi Neskar’ı kurdu.

Halen; tekstil, otomotiv, basın, televizyon, sigorta, madencilik ve inşaat sektörlerinde 1.800 çalışanı, 300 milyon $’lık satışı ile hizmet vermektedir.

İLK OTURUM 23 AĞUSTOS

Başkan Mesut Mestan yönetimi tarafından alınan karar gereği, Olağanüstü Seçimli Genel Kurulumuz ilk toplantısı 23 Ağustos 2020 Pazar günü saat 11.00’de Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleşecek olup, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 30 Ağustos 2020 Pazar günü saat 17.00’de aynı yerde ve aynı gündemle gerçekleşecektir.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir