Anasayfa / Bursaspor / Mustafa Er “Transfer tahtası açılmazsa…”

Mustafa Er “Transfer tahtası açılmazsa…”

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, TSYD Bursa şubesinin Organize ettiği kahvaltıda Bursa Spor Medyası ile bir araya geldi.

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Unlu Cadde’de de basın mensupları ile bir araya gelen genç teknik adam, takımın son durumunu değerlendirdi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, “Bugün, Bursaspor’un değerli teknik direktörü Mustafa Er’i ağırlıyoruz. Daha önceki süreçte de bu büyük aile, Bursaspor’un hep yanında oldu. Tabii zor zamanlar geçiyoruz, umuyorum ki, futbolun daha aktif, seyirci, bütün aktörlerin bir arada olduğu zamanları Allah bizlere nasip eder. Yeniden zirveye sloganıyla, Bursaspor ait olduğu yere, Süper Lig’e dönmek istiyor. Bu sezon yeni yapılanma ile yola çıktılar, bugün bir arada olmamızın sebebi de Mustafa Er hocadan bu yılın Bursaspor’unun bizlere neler sunacağını öğrenebilmek” dedi.

Şehrin birlikteliğe ihtiyacı olduğuna değinen Mustafa Er, “İnşallah, bu buluşmalar sıklıkla olur. Şehrimizin buna ihtiyacı var, taraftar, basın bir arada olabilmesi en büyük dileğimiz. Bu konuda eksik kaldık, belki ayrıştık, ancak bu sportif başarıdan bile önemli çünkü sportif başarıyı bize birliktelik getirecek diye düşünüyorum. Armaya yüzünüzü döndüğünüz an bu sevgi hiç bitmeyecektir, biz de oyuncu grubumuzla 3 haftadır birlikteyiz. Camianın neler beklediğini, oyuncularımıza anlatıyoruz. Skordan bağımsız bir şekilde taraftarın futbol kültürü olduğunu, bu kültürü sahaya yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bulunduğumuz durumu ortaya koymak gerekiyor ki tedavisi mümkün olsun. Ciddi bir mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Ciddi eksiklerimiz var, saha içerisinde birlik ve beraberlik sağlandığı sürece zamanla kapatılacak, Özlüce’deki havayı değiştirmek adına ciddi adımlar atılıyor. Şehir bütünleştiği zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok. İçeriden geldiğimiz için camiayı iyi biliyoruz. Altyapıdan çok oyuncumuz var, onların ruh halini biliyoruz eksiklerini biliyoruz. Ekstra antrenmanlarla eksiklerini giderip herkesin mutlu bir şekilde seyredeceği bir takım için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Transfer tahtasının açılması halinde maksimum 4-5 oyuncu alacaklarını kaydeden Mustafa Er, “Bu yapıyı bilecek oyuncular olması lazım. Maddi anlamda büyük beklentileri olmaması gerekiyor, bazı sıkıntılara göğüs gerebilmeleri gerekiyor çünkü mevcut oyuncular bunları bilerek kaldı, biz bunu bilerek geldik. Bu yapının zedelenmemesi için takımı sahiplenecek önce karakterli, sonra da katkı koyabilecek oyuncu alacağız. Tahta açılırsa. Hiçbir oyuncuya bursasporu bekle demem, mevcut oyuncularla ne yapabiliriz birinci önceliğimiz bu. Sahaya odaklanmış durumdayız.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşinin tehdit edilmesi sonrası ayrılma kararı alan Marcao’yu Fatih Terim engelledi

Galatasaray’ın Aytemiz Alanyaspor’a Ziraat Türkiye Kupası’nda elenmesinin ardından kendisi ve eşine edilen küfürler yüzünden çılgına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir