Anasayfa / Dünya'dan Spor / Koronavirüs İtalya’da sporu durdurdu!

Koronavirüs İtalya’da sporu durdurdu!

İtalya’da Olimpiyat Komitesi kararını verdi ve Serie A da dahil olmak üzere 3 Nisan’a kadar tüm spor aktiviteleri askıya alındı.

SON DAKİKA! Koronavirüs İtalya'da sporu durdurdu!

İtalya’da iki hafta önce patlak veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. İtalya’da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 133 kişi artarak 366’ya yükselmişti.

Virüsün spora etkisi de günden güne artıyor. Daha önce Serie A maçlarının 3 Nisan’a kadar seyircisiz oynanacağı açıklanan İtalya’da bu kez spor müsabakalarının tamamen durdurulması kararı alındı.

Giovanni Malago başkanlığında acil olarak toplanan İtalyan Ulusal Olimpiyat Komitesi, müsabakalara 3 Nisan’a kadar ara kararı verdi.

İtalyan sporunda emsali olmayan karar için, “Her koşulda sağlığın korunması en önemli önceliktir” ifadeleri kullandı. Komite kararının, İtalya’da devlet düzeyinde onay alması için bekleniyor.

Komitenin kararı, yerel maçlar için geçerli olacak ki komitenin yetki alanı dışındaki Avrupa Ligi karşılaşmalarının oynanması bekleniyor

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir