Anasayfa / Bursaspor / “Katetmemiz gereken daha çok yol var”

“Katetmemiz gereken daha çok yol var”

Erzurum maçının önemine dikkat çeken Üzülmez, “Katetmemiz gereken daha çok yol var. Son kulvarlar zordur. Bu zorlukların üstesinden gelmek için bu ana kadar göstermiş olduğumuz duruşu ve karakteri bundan sonraki haftalarda göstermemiz gerekiyor” dedi.

İbrahim Üzülmez’den Erzurumspor maçı yorumu; ÖNEMLİ AMA FİNAL DEĞİL…
Adana Demirspor’u yenerek önemli bir avantaj elde eden ve cumartesi günü Erzurum’a karşı ciddi bir sınav verecek olan Bursaspor’da teknik direktör İbrahim Üzülmez, hedeflerinin kazanma alışkanlıklarına devam etmek olduğunu söyledi. Üzülmez, “Erzurum maçı ligin belirleyici maçı olmayacaktır. Final maçı bir tanedir. O maçı kazanıp şampiyon olursanız final odur” diye konuştu. Üzülmez, “Adana Demirspor’i yenerek önemli bir 3 puan kazandık. Onun yanında önemli anlamda sevindirici olan 65 dakikalık sürekli futbol. Oyuncularımız mücadele ortaya koydular. Çok üretken bir takımla oynamamıza rağmen 64 dakika 0 pozisyon vererek oyunu almayı başardık” ifadelerini kullandı.

Erzurum deplasmanında hem hava şartları, hem de rakibin bu saha avantajını kullanacağı düşünüldüğünde çok zor bir maç olacağına dikkat çeken Üzülmez, “Erzurum, son haftalarda puan kaybetmesiyle beraber bu maça farklı bir motiveyle çıkacaktır. Oyuncularıma güveniyorum. Bu süre zarfında zaman zaman sıkıntılar yaşamamıza rağmen, Osmanlıspor maçının ikinci yarısıyla birlikte doğru işler yaptığımıza inanıyorum. Hep diyorum iki maçta 6 puan aldık ama daha gitmemiz gereken çok yol var. Daha fazla mücadele edip, daha fazla bir birimize sarılmamız lazım. Ligin son haftaları, son kulvarlar zordur. Dolayısıyla bu zorlukların üstesinden gelmek için bu zamana kadar duruş ve karakterimizi bundan sonra ki haftalarda da göstermemiz gerekiyor. Daha 12 hafta var. Kazanan daha moralli ve motivasyonlu olacaktır ama ‘Bu maçı kazanan şampiyon olacak’ diye bir söylem içerisine girmek yanlış. İki iyi ve kaliteli takımın oynayacağı bir mücadele olacak. Final maçı birtanedir. O maçı kazanıpta şampiyon oluyorsanız o benim için final maçıdır” diye konuştu.

HERKES GÖREVİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPAR

Cezalı futbolculara da değinen deneyimli teknik adam, “Cezalı arkadaşlarımızın yerinde oynatacağımız başka arkadaşlarımız var. Bu anlamda çalışmalara başladık. ‘Nasıl tercihler içerisinde bulunabiliriz’ diye bu maçı kafamızda oynuyoruz. Bu anlamda belki oyun içerisinde bir mevkii de süprizler olabilir. Benim için önemli olan oyun içersindeki oyuncudan maksimum verim almaktır. Oyuncularımızın hepsi şampiyonluk potasına girdiğimiz bu dönemde oynamak istiyor. Eksikler bizim için önemli ancak oynayan arkadaşlar da en iyi şekilde görevlerini yerine getirecektir. Önümüzdeki 12 hafta 36 puan var ki alabildiğimiz kadar puan almak istiyoruz. Hem Adana, hem Hatay, hem Erzurum nispeten rakiplerimiz. Kazanmak istiyoruz, kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Bu mantaliteyle hazırlanıyoruz. Oyuncularıma inanıyorum, güveniyorum” dedi.

HAKEM HATASI İSTEMEM

Son haftalardaki saha dışında oluşan algıların yanlış olduğunu düşündüğünü vurgulayan Üzülmez şöyle devam etti: “Bu ligde hakemlerden özellikle lehimize karar versin de 3 puan alayım düşüncesinde olmadım. Hep saha içerisinde adaletli olmaya çalıştım. Adana Demirspor’a hatalar oluyor, Bursaspor’a hatalar oluyor. Bir Menemenspor deplasmanındaki penaltımız var ki sizler de takdir edersiniz ki hakem seminerlerinde gösterilmiş olmasına rağmen o penaltıyı kazanamadım. Bazı takımlar kendilerine yapıldığı zaman onun üzüntüsüyle böyle algı oyunlarına giriliyor ancak hak eden kazansın, hak eden şampiyon olsun. Bursaspor Süper Ligde VAR’dan büyük sıkıntılar yaşayan bir takımdı. Belki Seleznov pozisyonunda hakemin verdiği sarı kart ile geçiştirilmezdi ama ben oyuncumu da uyardım. Haksız yere puan kazanmak istemiyoruz. Herkesten adaletli ve vicdanlı kararlar vermesini bekliyoruz.”

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir