Anasayfa / Dünya'dan Spor / Jurgen Klopp,Liverpool’da tarih yazıyor

Jurgen Klopp,Liverpool’da tarih yazıyor

Dün gece oynanan Merseyside derbisinde Liverpool’un, ezeli rakibi Everton’u 5-2’lik skorla geçerek aldığı net galibiyet, aynı zamanda tecrübeli çalıştırıcının takımı başında kazandığı 100. karşılaşma olarak da kayıtlara geçti.
159. maçında bu sayıya ulaşmayı başaran Alman teknik adam, aynı galibiyet sayısı için 167 maç bekleyen kulüp efsanesi Kenny Dalglish’i geride bırakarak Liverpool tarihinde 100 galibiyeti en erken yakalayan teknik direktör oldu.
Bu alandaki Premier Lig rekoru ise Chelsea döneminden 142 maçla Jose Mourinho’nun elinde bulunuyor. Portekizli çalıştırıcıyı 162 maçla Sir Alex Ferguson, 167 maçla Kenny Dalglish, 179 maçla Arsene Wenger ve 181 maçla Rafael Benitez takip ediyor.
Mourinho’nun rekorunu kırmaya en yakın olan isim ise takımının başında çıktığı 129 maçta aldığı 97 galibiyetle Pep Guardiola olarak göze çarpıyor.
Jurgen Klopp, Everton galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında kulüp rekorunu kırmasıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya, “Sayılar benim ilgimi çekmiyor. Bu toplamda 300 puan eder ve gayet havalı bir şey, ancak bunun sadece 43’ü bize bu sezon yardımcı oluyor. Galibiyetlerin kaynağı oyuncularım. Kazanmaya devam etmemiz gerekiyor.” cevabını verdi.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir