Anasayfa / Genel / Hidayet Türkoğlu: Ligleri sonlandırıyoruz

Hidayet Türkoğlu: Ligleri sonlandırıyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün toplandı. Liglerin devam edip etmeyeceğiyle ilgili kararı verdi. Toplantı sonrasında başkan Hidayet Türkoğlu, “Ligleri sonlandırdık. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecek. Küme düşme olmayacak” dedi.

Hidayet Türkoğlu: Ligleri sonlandırıyoruz

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de basketbol ligleri de ertelenmişti. Bu anlamda Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu liglerin geleceğine karar vermek için toplantı. FİBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerin görüşleri alındı. Toplantı sonrasında resmi site üzerinden, “Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme ve çıkma işlemleri uygulanmayacaktır. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır” açıklaması yapıldı.

’29 takımın 24’ü’

Federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu ise bu kararı şöyle yorumladı: “Basketbol için en hayırlı kararlardan biri olduğuna inanıyorum. Her zaman ekip olarak önümüzdeki yılları planlayan ekip olmuştuk. 1,5 aylık süreci kurtarmaktansa önümüzdeki birkaç yılı kurtarmak adına daha sağlıklı adımlar atmamız gerektiğine karar verdik. 16 takımımızın 13’ü liglerin bu şekilde sonlandırılmasıyla ilgili dönüş yaptı. Kadınlarımızda ise 13 takımın 11’i ligin sonlandırılmasına yönelik dönüş yaptı.”

Türkoğlu, “Bu kararla herkesin önünü daha sağlıklı göreceği durum olacak. Herkesin hazırlanma imkanı olacak” diyerek sözlerini noktaladı. Normal sezonda 23 maç sonunda 21 galibiyet alan Anadolu Efes, kadınlarda ise Fenerbahçe zirvede yer alıyordu.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eşinin tehdit edilmesi sonrası ayrılma kararı alan Marcao’yu Fatih Terim engelledi

Galatasaray’ın Aytemiz Alanyaspor’a Ziraat Türkiye Kupası’nda elenmesinin ardından kendisi ve eşine edilen küfürler yüzünden çılgına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir