Anasayfa / Bursa'dan Spor / Gemlik’te modern pentatlon yarışları yapıldı

Gemlik’te modern pentatlon yarışları yapıldı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapılan pentatlon yarışlarında, 9 – 15 yaş arası minikler ter döktü.
Gemlik'te modern pentatlon yarışları yapıldı

Yüzme, koşu ve atış dalında gerçekleşen Modern Pentatlon yarışları, Gemlik Belediyesi, Gemlik Belediyespor Kulübü ve Gemlik Kent Konseyi ev sahipliğinde tamamlandı. Yarışlar Cumartesi günü Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi Yüzme Havuzu’nda başladı. U9, U11, U13 ve U15 kategorilerinde 133 kategorilerine göre turlarda yeteneklerini sergiledi. Gemlik Belediyesporlu genç sporcular da yüzmede çeşitli dereceler elde etti.

Yarışların ikinci günü ise İskele Meydanı’nda devam etti. Genç sporcular “Lazer Run” adı verilen yarışlarda koşu ve atış alanında kıyasıya ter döktüler. 200 metrelik koşunun ardından lazer tabancaları ile hedefi tutturmaya çalışan gençleri aileleri ve Gemlikliler heyecanla izledi. Sporcular toplamda 30 seri yüzme ile 30 seri koşu ve atış gerçekleştirdi.

Program açılışında konuşan Gemlik Belediyespor Başkanı Durmuş Uslu, “Bu programlar daha önce Gemlik’te bir kez yapıldı. Sporcularımızın daha iyi yarışlara hazırlanması, ilçemizin ülkemizde ve uluslararası alanda adının duyulması, zeytinimizin, denizimizin tanıtımını sağlamak için bu organizasyonlara imza atıyoruz. Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a, Kent Konseyimizde ve Belediye Spor Kulübümüzde emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eintracht Frankfurt, Ali Akman’ı kadrosuna kattı!

Bursaspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Ali Akman, Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt ile 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir