Anasayfa / Genel / Fenerbahçe Rodriguez’de mutlu sona ulaştı

Fenerbahçe Rodriguez’de mutlu sona ulaştı

Fenerbahçe, Ricardo Rodriguez transferinde mutlu sona ulaştı. Bir süredir İsviçreli sol bek için görüşmelerini sürdüren sarı lacivertliler, Milan kulübü ile anlaşmaya vardı.

Aralık ayından itibaren İsviçreli sol beki takıma katmak için yoğun çaba harcayan sarı lacivertliler, bu transferde mutlu sona ulaştı.

Milan kulübü ile yapılan uzun görüşmelerin sonucunda Lyon ve PSV Eindhoven gibi kulüplerle yarışan Fenerbahçe, rakiplerini geride bıraktı.

Ricardo Rodriguez’in de iyi bir teklif aldığı Fenerbahçe’ye gitme konusundaki ısrarı, bu transferde etkili oldu.

Sarı lacivertlilerin 1 milyon euro kiralama bedelinin yanı sıra 5 ila 6 milyon euro civarında zorunlu satın alma opsiyonu karşılığında İtalyan kulübü ile anlaştığı öğrenildi.

Rodriguez’in 1 yıllığı kiralık olmak üzere toplam 4 yıllık sözleşme imzalayacağı, bonuslar dahil yıllık yaklaşık 2 buçuk milyon euro alacağı gelen haberler arasında.

Fenerbahçe’nin yaptığı yeni yapılandırmanın ardından, harcama limitleri konusunda Türkiye Futbol Federasyonun’dan olumlu karar çıkması halinde Rodriguez ile resmî imza atılacak.

Sezon başından beri Hasan Ali Kaldırım’ın sakatlığı nedeniyle sol bekte büyük sıkıntı çeken sarı lacivertliler, İsviçreli oyuncunun transferiyle önemli bir eksikliği de gidermiş olacak.

Kaynak: TRT SPOR

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir