Anasayfa / Dünya'dan Spor / EURO 2020 ertelenecek mi?

EURO 2020 ertelenecek mi?

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Korona Virüs salgını nedeniyle 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Bir çok organizasyon hastalık nedeniyle ertelendi ya da iptal edildi. Şimdi akıllara gelen en önemli soru 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası da Korona Virüs salgını nedeniyle ertelenecek mi?

Bu sorunun cevabını UEFA Başkanı Aleksander Ceferin verdi. Ceferin, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

“Koronavirüs ciddi bir durum. diyen Avrupa futbolunun patronu, “Bu salgınla başa çıkmamız gerekiyor ve ben iyimserim. Birçok organizasyon yapıyoruz. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde salgın kontrol altına alınacaktır, endişeli değilim” ifadelerini kullandı.

Aleksander Ceferin’e maçların seyircisiz oynanma olasılığı da soruldu. Ceferin “bu ihtimali düşünmek bile istemiyorum. Her şeyin planlandığı gibi olacağından eminiz” cevabı verdi.

Kaynak: TRT SPOR

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir