Anasayfa / Türkiye'den Spor / “Eskişehirspor bu ligde kalacak”

“Eskişehirspor bu ligde kalacak”

Takımın geçtiğimiz gün antrenmana çıkmaması ile ilgili konuşan Demirbakan, “Ben göreve geldiğim günden beri tablo aynı. Futbolcularım bana saygı duydukları için tek bir antrenman kaçırmadan çalışmalarına devam ettiler. Dün böyle bir karar almışlar. Ben de saygı duydum. Bugüne kadar çok fazla basına yansıtmamaya çalıştık ama dün böyle bir kararı uyguladılar” dedi.

Kurallara göre yönetsinler

Hakemler konusunda konuşan Demirbakan, “Zor şartlar bizim ligde kalmamıza engel olmayacak. Hakemlerin nasıl olsa Eskişehirspor düşmüş düşüncesi ile maç yönetmemeleri gerekiyor. Göreve geldiğimden günden beri sürekli hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Hakemlerden şikayet eden birisi değilim ama artık kasıtlı olarak yapıldığını düşünmeye başladım. Hakem arkadaşlarımızın puan durumuna göre değil, futbolun bilinen kurallarına göre maç yönetmelerini istiyorum” dedi.

Puan farkı kapanır

“13 puan fark kapanmayacak bir fark değil” diyen Demirbakan şöyle konuştu; “Önümüzde 25 maç ve 75 puan var. Bizim kadromuz gerçekten iyi bir kadro. Eskişehirspor camiası çok potansiyelli bir camia. Ben bu potansiyele çok güvendiğim için bu ligde kalırız cümlesini daha rahat kullanıyorum. Eskişehirspor taraftarlarının da geçmişte oluşturduğu havayı tekrar oluşturması gerekiyor. Tecrübeli bir taraftarımız var. Ben yine yapacaklarına inanıyorum.”

Yenemeyeceğimiz rakip yok

Osmanlıspor maçı hakkında da konuşan Demirbakan, “Osmanlıspor güçlü bir takım olduğunu Akhisarspor’u yenerek bir kez daha gösterdi. Zor şartlar altında başarılı sonuçların gelmesini kıymetinin en çok bekleyen anlar. Sezon sonuna daha çok var. Osmanlıspor kalan maçlarımızdan sadece bir tanesi. Takım olarak saha içerisine daha çok konsantre olursak, kafayı saha içerisine verebilirsek yenemeyeceğimiz rakip yok” dedi.

Bu doğru değil

Tesislerde yaşanan yemek krizi ile ilgili ise Demirbakan şunları söyledi; “Tesislerde yemek çıkmıyor gibi konular bizim konumuz olmamalı. Bu takıma her gün başka bir mekanda yemek vermek doğru değil. Kimse bizi mekanında misafir etmesin. Çok şükür Kurtuluş Savaşını şekersiz üzüm hoşafı ve ekmek yiyerek kazanmış bir neslin torunlarıyız. Soğan ve ekmek yer, o maça çıkar, sonuna kadar da mücadelemizi ederiz.”

İstifa düşüncesi yok

Son olarak Eskişehirspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan göreve devam edeceğini belirtirken, “İstifa etmek gibi bir düşüncem yok. Ben başladığım bir işi hiç bir zaman yarıda bırakıp kaçmadım, yine kaçmam. Bizim şu an bir galibiyet serisine ihtiyacımız var. Sürekli kaybeden bir takım psikolojisinden kurtulmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mesut Özil, Karagümrük maçında sahaya ilk 11’de çıkacak

Fenerbahçe’de son 3 maçta sonradan oyuna giren yeni transfer Mesut Özil, Karagümrük sınavında 11’de kendine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir