Anasayfa / Bursaspor / Bursaspor’da istifalar başladı!

Bursaspor’da istifalar başladı!

Bursaspor Denetleme Kurulu istifa etti.

Bursaspor'da istifalar başladı

Denetleme Kurulu’nun açıklaması şu şekilde:

Hatırlanacağı üzere 15.03.2020 Tarihinde gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü Derneği Mali Genel Kurulu’nda Sunmuş olduğumuz Denetleme Kurulu Raporu’nun sonuç kısmında “Bursaspor A TAKIMI’NIN SÜPER LİG’E ÇIKAMAMASI DURUMUNDA GELECEK SEZON İTİBARI İLE BURSASPOR KULÜBÜ DERNEĞI’NIN BORÇLARINI ÇEVIRIP TFF 1. LİG’DE YOLUNA DEVAM ETMESI MÜMKÜN GÖRÜNMEMEKTEDİR.” şeklinde Bursaspor Camiasına olası yaklaşan tehlike hakkında uyarıda bulunmuş idik.

Şimdi geldiğimiz noktada Süper Lig’e çıkamamış Bursaspor Kulübü Derneği’nin içinde bulunduğu Kötü Mali Durumun ve Borç Yükünün Yönetim Kurulu Tarafından Tüzükte belirlenen Bir aylık süre içinde düzeltilemeyeceği durumu 05.08.2020 Tarihli Çaresizlik içeren Hoş olmayan bir üslupla yazılmış Yönetim Kurulu Kamuoyuna Duyurusundan da anlaşılmıştır.

Bursaspor Kulübü Menfaatleri ve Yönetim ile ilgili tasarrufun ivedilikle toplanacak Olağanüstü İlk Genel Kurul’da Genel Kurulun takdirine bırakip Bursaspor’un önünü açmak adına Bursaspor Denetleme Kurulu olarak İstifa Ediyoruz.

Bursaspor Divan Kurulu’na Saygılarımızla, 06.08.2020
Bursaspor Kulübü Denetleme Kurulu
Tayfur Serdar Güllülü
Uğur Özer
Recep Güller
Onur Dagli
Emir Akbayır
Ahmet Coşkun

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir