Anasayfa / Bursaspor / “Bursaspor şampiyon olacak!”

“Bursaspor şampiyon olacak!”

Sahasında bu sezon ilk kez yenilen Bursaspor’da teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın oldukça üzgün olduğu gözlemlendi.

Koşukavak 3-2 yenildikleri Giresunspor  maçı ile ilgili olarak, “Oyuna çok konsatrasyon eksikliği ile başladık. Erken bir gol yedik. 5. dakika geriye düştük. Rakipte her gelen gibi kontra atakla oynadı. 35’de ikinci gol oldu. Golü bulamayınca ikinci yarı bireysel hata ile 3-0 oldu. Oyunun son bölümünde oyun 3-3’de 4-3’te bitebilirdi. 3-0’dan geri dönmek önemliydi. Bursaspor şampiyon olacak. Futbol hatalar oyunu. Biz bugün çok hata yaptık. Yaptığımız hatalarda gol yedik. Bunu telafi edeceğiz. Hiçbir oyunu hata yapmak istemez” diye cevapladı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koşukavak, “Sol kanadı rakip iyi kullandı. Del Valle ve Ahmet İlhan ile rakip etkili hücum yaptı. Bursaspor’dan 1 puan almayı rakipler önemli görüyor. Futbol bu. Zaman zaman savunma ile kazanırsınız. Biz bunun çözümünü bulmak zorundayız. Hakemlerle ilgili konuşmak istemiyorum. Eğer tarzınız varsa çaldığı penaltı. Elle temasa çalmadı. Oyunu çok kaçırdı. Konuşmamak için zor tutuyorum. 20. dakikada kaleci zaman geçirmeye başladı. Zaman çalan kaleciler yalandan ikaz 90’da sarı kart. Hakem bence çok kötü maç yönetti. Birbirine benzer pozisyonda değişken kararlar vardı. Taraftar her zaman kazanmak ister. Onlar medeni şekilde tepkilerini gösteriyor. Bizde kazanmak istiyoruz. Futbol böyle bir oyun. Cazip tarafı bu. Acıyı bilmek için tatlıyı bilmek lazım. Ben skor için özür dilerim. Böyle yenilgiler yaşanıyor. Bursaspor teknik direktörüyüm, oyuncular da forma giyiyor. Şampiyon olmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Soyunma odasında hepsi çok üzgündü. Kendi taraftarımız önünde baskı vardı. Oyuncularda hata yapmak istemez. Hepsi farkında. Takım halinde pozisyonları değerlendirince, Onur’un basit pas hatası. İlk gol duran top, ikinci penaltı, üçüncü ise basit bir pas hatası. Emirhan düşüşteydi. Dinlenmeye ihtiyacı vardı. Emirhan’a uyumlu oyun vardı. Ali gayretliydi. Golü attı. Onun adına sevindim. Reaksiyon vermek 3-0’dan sonra kolay değil. Baş kaldırı, tepki vermek istediler. Pozisyon üretince seyirci itti” diye cevapladı.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir