Anasayfa / Bursaspor / Bursaspor Kongresi 30 Ağustos’a ertelendi

Bursaspor Kongresi 30 Ağustos’a ertelendi

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlık seçimi için yeterli çoğunluk sağlanamadı.

HABER MERKEZİ

Bursaspor Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurulu, ilk toplantıda gerekli çoğunluk sağlanamadığı için 30 Ağustos Pazar günü saat 17.00’ye ertelendi. 2. toplantı, haftaya çoğunluğa bakılmaksızın aynı yerde yapılacak.

SADECE 702 ÜYE KATILDI

Timsah Arena’da sabah 11.00’de başlaması gereken kongreye, çoğunluk için gerekli 2 bin 66 delegeden sadece 702 üye gelince, statü gereği toplanamadı. Kongrede başkanlığa tek aday olarak giren Erkan Kamat ve ekibi, stadyumdaydı.

Erkan Kamat, “Çok önemli bir süreçten geçerken, bütün Bursa’nın bizim kadar bu konuya hassasiyet gösterip, ilk oturumda kongrenin yapılmasını çok arzu etmiştik, maalesef olmadı. Kötü bir tablo çizmek istemiyorum, Bursaspor çok büyük bir kulüp ve camiadır. İlk oturumda dahi 703 kişi gelip imza attı. Biz 300-400 kişilerle kongreler yaptık. Türkiye’de camiayım diye geçinen spor kulüplerinin 703 tane kongre üyesi dahi yoktur. Bursaspor çok büyük bir camiadır, bir hafta kaybetmiş de sayılmayız, çalışmalarımız sürüyor. Ne gerekiyorsa yapılacaktır” dedi.

Bursaspor Kulübü’nde, genel kurulda 4 bin 130 üye, oy kullanma hakkına sahip bulunuyor.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir