Anasayfa / Genel / “Bursa’da kazanmak istiyoruz”

“Bursa’da kazanmak istiyoruz”

Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, zorlu Bursa maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. İşte hocanın açıklamaları:

YÜZDE YÜZ SAHADA OLMALIYIZ

Derbi maç her açıdan iyi geçti. Sağ olsun taraftarlarımız da iyi destek verdiler. Bundan sonra gelen maç en önemli maç. Bursa maçına da  galibiyet için çıkacağız. İyi oyunumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bursa maçında herkes yüzde yüzüyle sahada olacak.  Sahada yüzde yüz olması gerekir.

SONRADAN GİRENLER KATKI VERİYOR

Kendini hazır tutup oyuna sonradan giren oyuncuların katkısıyla buralara geldik. Bu katkıyı herkes veriyor.  Mehmet Akyüz Koseçki, Berk ve diğerleri veriyorlar. Yüzde yüz konsantrasyon olduğu için  sonuca gitmeye çalışıyoruz. Elimizde ne varsa onla oynayacağız. Keçiören maçında  Hasan yoktu, Sinan-Traore oynadı. O maçı da aldık.

ÇOK POZİSYON HARCIYORUZ

24  Oyuncumuz var. Herkes emeğini veriyor. Bundan da memnunum. Kora kor çalışıyorlar. Tamamen Bursaspor’a konsantreyiz. Tek maç üzerinden gidiyoruz.  Bu kadar pozisyonla iyi bir şeyler alacağımızı düşünüyorum. 10 pozisyona giriyoruz bazen 2 veya 3 gol atabiliyoruz.  Fazla olması gerekir.  Tabi gol vuruşu çalışıyoruz.

DEĞİŞİKLİKLERİM BİLE OFANSA

Ofansif bir takımız. Taraftara da  iyi futbol sergilemeye çalışıyoruz. Defans yapalım değil.  Bol bol pozisyona girmek istiyoruz.  Buna karşın elbet fire olacak. Bolu maçından sonra 70’den sonra pozisyonlarımız var. Hani oyundan düşüyor deniyor ya.  Dikkat ederseniz değişikliklerim de ofansif. Skoru korumak için değil 3’ü 4’ü bulmak için çalışıyorum.

KORA KOR MÜCADELE OLACAK

Zaman zaman da takım kendisini pas ile dinlendirmesi gerekir. Mutlaka dinlenmeyi yapmamız gerekir. Bunu da pas yaparak olacak. Bunun üzerinde de duruyoruz. İlk maçta da Bursaspor  ile kora kor mücadele oldu. Yine olacak.  Gol pozisyonunu değerlendiren maçı alacaktır. Lig mücadele ligi. Kazanmak istiyoruz.

Kaynak:5 ocak spor gazetesi

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir