Anasayfa / Bursaspor / “Bu takımı bu sene Süper Lig’e hep birlikte çıkaralım”

“Bu takımı bu sene Süper Lig’e hep birlikte çıkaralım”

Kulübü içerde ve dışarda karıştırmak isteyenlerin olduğunu savunan Mesut Mestan, “Bir tane Bursaspor var. Bursa’nın dışında çok güçlüyüz ama içeride öyle değiliz” diye konuşu.

Başkan Mestan: Kahraman olmak gibi bir derdim yok
Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’de dün gerçekleştirilen Olağan İdari ve Mali Genel Kurul’da yaptığı konuşmada camiaya birlik beraberlik çağrısında bulundu. Kapanış konuşması yapan Mestan, şunları söyledi: “Tüzüğümüzün gereği Olağan İdari ve Mali Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Kulübümüzün durumunu malum hepiniz biliyorsunuz. Çok ajitasyon yapmayı sevmiyorum ama kulübün mali durumunu ve gerçeklerini biliyoruz.”

KAVGAMIZ SÜPER LİG İÇİN

“Gönül ister ki bu salon dolu olsun. Biz böyle yaptıkça yalnızlığa itiliyoruz. Düşüncemiz ve kavgamız bu takımı Süper Lig’e nasıl çıkarırız. Bizi anlayanlar var, anlamayanlar var. Çok bağırmıyorsun diyenler var, bağırınca da gördünüz Federasyon’dan ceza aldık. Takımımız şu anda istemediğimiz bir konumda ama daha yukarılarda olmak isterdik. Yeni sezonda Süper Lig’de olmak istiyoruz. Hem içerde hem dışarda mücadele etmek zorunda kalıyoruz.”

ZARAR VERMEYELİM

“TFF 1. Lig’e düştüğümüzden dolayı 15 milyon lira gelirimiz var ve maalesef onlar da tahtaya gitti. Sıfır bütçeyle buraya getirdik.Yönetim kurulunun da katkısı var. Herkesin parası kıymetliyse bizim de kıymetli. Keşke Bursaspor kendi bütçesiyle yönetilebilse. Sanayicilerimiz destek veriyor ama yeterince verdiklerini söyleyemem. Biz böyle yapmaya devam edersek o desteği de kaybedeceğiz. Şampiyon olmuş kulübüz. İnşallah diğer kulüplerin durumuna düşmeyiz. Zor günler geçiriyoruz. Tabi ki eleştirileceğiz. Önemli olan Bursaspor’a zarar vermeyelim.”

KEŞKE OYLANMASAYDI

“Biz yönetim kurulu olarak oylamada tarafsız kaldık. Geçmiş dönem başkanlık yapan Sayın Ali Ay, bugün burada üzülerek de olsa oylandı, keşke oylanmasaydı, böyle bir duruma düşmeseydi. Bu Türkiye’de bir ilk oldu. Bundan sonraki başkanların önünü açar mı? Başkan bulur muyuz bulamaz mıyız? Hepimizin şapkamızı önümüze koymamız lazım. İnsanlar başkan olup yönetime geliyorlar. Bursaspor’a hizmet etmek için geliyorlar. Spor yöneticiliği, fabrika, şirket ya da bir dernek yöneticiliği gibi değil. Çok entrikalar var buralarda.”

KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR

“İçeride ve dışarıda mücadele etmek zorundasınız. Bir tane Bursaspor’umuz var. Bursa’nın dışında çok güçlüyüz ama maalesef Bursa’nın içinde o kadar güçlü değiliz. Size yalvarıyorum, herkes hesaplarını kitaplarını bir kenara bıraksın. Bu takımı bu sene Süper Lig’e hep birlikte çıkaralım. Benim kahraman olmak gibi bir niyetim yok, kahramanlıkta da gözüm yok. Bu takıma sahip çıkalım. Bu kulübe sahip çıkın. Kamuoyunu biliyorsunuz Süper Lig’e çıkmak için mücadele ettiğimiz takımlar karıştı. Bizi de içerden karıştırmak istiyorlar.”

Kadro dışı yok

Başkan Mestan, konuşması sırasında sosyal medyada Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in raporu doğrultusunda Özer Hurmacı ve Anıl Karaer’in kadro dışı bırakıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine, “Doğru değil. Böyle bir karar almadık. Biz saat 13.00’ten beri buradayız. Bu takımı Süper Lig’e ben çıkarmayacağım, bütün Bursa olarak çıkaralım” diye konuşu.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir