Anasayfa / Dünya'dan Spor / Boks dünyası bu rövanş maçına kilitlendi

Boks dünyası bu rövanş maçına kilitlendi

Profesyonel boksta, WBC Ağır Siklet Boks Şampiyonluğu için kemeri elinde tutan Deontay Wilder ile en büyük rakibi olarak gösterilen Luis Ortiz bir kez daha karşılaşacak. Karşılaşma öncesi iki boksör, Las Vegas’ta düzenlenen tanıtım organizasyonuna katıldı.
Hem Wilder hem de Ortiz, maçın 12 raund sürmeyeceği görüşünde. Kariyerindeki tek yenilgisini Wilder karşısında alan Ortiz: “Daha önce de söylediğim gibi bu maç 12 raund sürmeyecek. Ya Deontay’ı devireceğim ya da o beni devirecek. Büyük bir savaş olacak. Kazanmak için herşeyimi ortaya koyacağım” dedi.
Wılder da, izleyenleri çok heyecanlı bir maçın beklediğini vurguladı. Ruiz ile yeniden karşılaşacağı için heyecanlı olduğunu dile getiren Wilder: “İnanılmaz bir maç olacak. Ne kadar iyi olduğumu biliyorum. Luis de kazanmak için herşeyi yapacaktır. Ancak maçın uzayacağını sanmıyorum. ikimiz de çok güçlüyüz ve 12 raund sona ermeden önce birimiz devrilecek” dedi.
41 maçta aldığı 40 galibiyetin tamamında rakiplerini nakavt eden Wilder, Ortiz karşısında çok zorlanmasına karşın, yine nakavt ile kazanmayı başarmıştı. İlk maçta Wilder’ı yenmenin eşiğinden dönen Ortiz de, 31 maçlık profesyonel kariyerinin tek yenilgisini bu karşılaşmada almıştı.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir