Anasayfa / Genel / Beşiktaş’ta corona virüs şoku yaşanıyor! 

Beşiktaş’ta corona virüs şoku yaşanıyor! 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yayınladığı Futbola Dönüş Protokolü kapsamında tüm ekibe coronavirüs testi yapılan Beşiktaş’ta 1 futbolcu ve 1 çalışanın testinin pozitif çıktığını açıklandı. Corona virüse yakalanan isimlerin Tyler Boyd ve kaleci antrenörü Hakan Çalışkan olduğu iddia edildi. Bu son dakika gelişmesinin ardından Siyah Beyazlı ekip, tesisleri kapattı ve bireysel antrenmanları iptal etti. Salı günü futbolculara farklı saatlerde yeniden test yapacak olan Beşiktaş Kulübü, çıkacak sonuçlara göre yeni bir yol haritası çizecek.

SON DAKİKA! Beşiktaş'ta corona virüs şoku yaşanıyor! İşte o isimler...

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 12 Haziran tarihinde liglerin başlaması ile ilgili aldığı karar sonrası Futbola Dönüş Protokolü kapsamında Beşiktaş Kulübü’nde coronavirüs testleri tamamlandı.

Teknik heyet, futbolcular, destek ekibi ve takımla temas kurması muhtemel personele yapılan testlerin sonucu açıklandı. Test sonuçlarına göre, 1 futbolcu ve 1 çalışan corona virüse yakalandı.

Coronavirüs salgını nedeniyle liglerin durmasıyla birlikte takım antrenmanları da bir süreliğine ertelenmişti. Futbolcular çalışmalarına, evlerinde bireysel olarak devam ediyordu. Sahaya inen ilk takımlardan birisi Beşiktaş olmuştu. 

Tyler Boyd ve Hakan Çalışkan’ın test sonucu pozitif

1 aylık aranın ardından 20 Nisan’da sahaya inen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, test sonuçlarının açıklanmasıyla yıkıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Siyah Beyazlı ekip, futbolcunun ismini ise vermedi.

Beşiktaş’ın ABDli futbolcusu Tyler Boyd’un corona virüs test sonucunun pozitif çıktığı iddia edildi.

Kulübe yakın kaynaklara göre, corona virüse yakalanan futbolcu Tyler Boyd. Diğer ismin ise kaleci antrenörü Hakan Çalışkan olduğu iddia edildi. Beşiktaş Kulübü’nün kısa süre içerisinde bir açıklama daha yapması bekleniyor.

Corona virüse yakalanan diğer ismin kaleci antrenörü Hakan Çalışkan olduğu gelen haberler arasında.

Tesisler kapatıldı!

20 Nisan’da sahaya inen Beşiktaş, bu son dakika gelişmesinin ardından bireysel antrenmanları iptal etti ve tesisleri kapatma kararı aldı. Antrenman öncesinde tesislerde futbolculara ve teknik heyete kontrollerin yapıldığı öğrenilirken, sosyal mesafe korunarak idmanlara devam ediliyordu.

Salı günü futbolculara farklı saatlerde yeniden test yapacak olan Beşiktaş Kulübü, çıkacak sonuçlara göre yeni bir yol haritası çizecek.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir