Anasayfa / Genel / Beşiktaş sahaya iniyor…

Beşiktaş sahaya iniyor…

Yönetim ile teknik heyetin bir araya geldiği toplantıda oyuncuların aralarındaki mesafeyi koruyarak kondisyon programının yanı sıra topla çalışma yapabilecekleri konusunda görüş birliğine varıldı. 20 yaşından küçük isimler ise bu programa dahil edilmeyecek.

Beşiktaş'tan son dakika kararı! Sahaya iniyorlar...

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Avrupa’da olduğu gibi Süper Lig de tatil edilirken, evden çıkamayan Beşiktaşlı futbolcular için siyah-beyazlı yönetim ile teknik heyet sürpriz bir antrenman planlaması yaptı.

Milliyet’in haberine göre; geçtiğimiz günlerde tesislerde sosyal mesafeyi koruyarak bir araya gelen yönetim ve teknik heyetin, futbolcuların gruplar halinde sahada antrenman yapabilmesini sağlayacak bir planlama üzerinde konuştukları ortaya çıktı. Bir süredir evde bireysel çalışmalarını yapan siyah-beyazlı oyuncular için 2 veya 3’erli gruplar halinde birbirlerine yakın olmadan yapılabilecek antrenmanların düşünüldüğü ifade edildi.

Devletin aldığı kararların yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun çizdiği yol haritasına göre hareket edecek olan yönetimin, bu planlamayı önümüzdeki hafta hayata geçirmeye çalışacağı bildirildi. Virüs salgınını kontrol altında tutmak için alınacak tedbirler kapsamında, 20 yaş altındaki genç oyuncularını bu antrenman programlarına dahil etmeyecek olan yönetim, ligler Haziran ayında başlayacakmış gibi çalışmalarına hız verdi.

3 kişinin yer alacağı idmanlar

Topla çalışma, şut çalışması, uzun mesafe düz koşu ve kondisyon çalışmaları gibi iki ya da üç kişinin yer alabileceği antremanları uygulatmak isteyen siyah-beyazlılar, tesislerdeki personel sayısını ise belli bir sayıda tutacak. Tesislerin hijyen kurallarını aksatmayan yönetim, bu konuda daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde futbolcularla paylaşacak.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir