Anasayfa / İGF Haber / Aksaray Jandarması’ndan traktör mesaisi

Aksaray Jandarması’ndan traktör mesaisi

Aksaray Alay Komutanlığı’na bağlı Jandarma ekipleri, traktör kazalarını çok olduğu bölgelerde, traktör ve tarımsal aletlerinin denetimin yaparak, kurallara uymayan sürücülere ceza kesti, ve traktörde güvenliğin nasıl sağlanacağını anlattı.

 AKSARAY (İGFA) – Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından tarım aletlerinin  ve  araçların karışmış olduğu kazaların önüne geçebilmek maksadıyla kapsamlı denetimler yaptı.

Denetimlerde traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini engelleyen koruma çerçevesinin bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Reflektör, flaşörlü lamba ve koruma çerçevesinin önemi konusunda traktör sürücülerine bilgilendirme yapan Jandarma ekipleri, “Traktör Kullanımında Güvenlik” konulu broşür dağıttı. Ayrıca traktörlerin ve diğer tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmelerine izin verilmeyerek, sürücülere kısıtlama ve yasaklara uymaları konusunda hatırlatmalar yapıldı.

Tarımsal faaliyette bulunan araçların karışmış olduğu kazaları en aza indirerek vatandaşın, can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edileceği bildirildi.

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Murat Gerenli’den Lüleburgazspor antrenmanına ziyaret

Kırklareli’ne bağlı Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde antrenman yapan Lüleburgazspor’u …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir