Anasayfa / Dünya'dan Spor / 22 oyuncu, sahaya çırılçıplak çıktı!

22 oyuncu, sahaya çırılçıplak çıktı!

Almanya’da futbolun ticarileşmesini protesto etmek için 2 takım oyuncuları sahaya çırılçıplak çıktı. İlginç görüntülere sahne olan protesto maçında, oyuncular sadece krampon ve konçla sahada ter döktü.

Almanya’da futbolun ticarileşmesini protesto etmek için bu yıl üçüncüsü düzenlenen bir sanat projesinde 2 takım oyuncuları sahaya çıplak çıkarak meşin yuvarlak peşinde koştu.

Almanya’nın Oer-Erkenschwick kasabasında yapılan maçı organize eden sanatçı Gerrit Starczewski, futbol sistemini “hastalıklı” olarak niteliyor. İlki 2015 yılında düzenlenen “sanat maçının” üçüncüsünde futbolcular sadece konç ve kramponlarla sahaya çıktı. Oyuncuların numaraları ise sırtlarına boya ile yazıldı. İki takımı birbirinden ayıran tek özellik ise çorap renkleri oldu.

Futbolda ticarileşmeyi protesto eden 22 oyuncu, sahaya çırılçıplak çıktı

“FUTBOLUN YÖNETİM ŞEKLİNE BİR PROTESTO”

Alman spor dergisi 11 Freunde’ye konuşan sanatçı Starczewski, maçın; ticarileşme ve futbolun yönetim şekline karşı bir protesto olduğunu söyledi.

Futbolda ticarileşmeyi protesto eden 22 oyuncu, sahaya çırılçıplak çıktı

İlGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denizli’de 100 yıl önceki katliam ölümsüzleşecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Mücadele sırasında Yunan işgal kuvvetlerince yakılarak katledilen 83 kişinin mezarını anıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir